Pro nováčky

Z logici.cz
Přejít na: navigace, hledání

Tato stránka by měla pomoci především novým studentům logiky začlenit se do komunity a být u zdroje. Snaží se také představit tento portál a jeho možnosti.


Wiki stránky[editovat]

Stránky, které si právě prohlížíte, běží na tzv. wiki enginu (stejném, jako používá např. wikipedia.org). To znamená, že do nich lze snadno přidávat články a upravovat texty bez jakékoli znalosti HTML a jiných webových technologií. Stránky může editovat úplně kdokoli: stačí kliknout na libovolné stránce na záložku Editovat. (Příp. se ještě předtím můžete zaregistrovat; registrace ale není povinná a slouží pouze pro přehled, který uživatel provedl které změny.)

Poštovní schránka na logici.cz[editovat]

Říkáte si: na co nový email? Vedle olbřímí spolehlivé schránky (přes 15 GB) s jednoduchou adresou (cokoli@logici.cz) získáte také přístup do centrálního logického kalendáře a do adresáře všech uživatelů na logici.cz, automatické členství v příslušných mailing listech vedených na doméně, Jabber účet (pro chatování v rámci domény i mimo ni) a mnohé další. Co všechno místní email umí a jak si jej založit, najdete v příslušném návodu.

Studentský seminář[editovat]

Studentský seminář je pohodové, neformální setkání studentů jednou do týdne. Většinou se nejdříve chvíli povídá či dělá něco více či méně kolem logiky a následně se jde do hospody. Účast je dobrovolná (seminář není součástí povinného studijního kurikula a kredity za něj také nejsou). Pokročilá znalost logiky rozhodně není podmínkou, takže není důvod, proč se nezúčastňovat hned od prváku. Více o semináři, včetně informace, jak získávat předběžný program, naleznete na stránce semináře.

Výlety[editovat]

Pravidelně se konají výlety a čundry studentů a přátel logiky. Dozvíte se o nich prostřednictvím logického kalendáře (součást emailové schránky na logici.cz) nebo pokud budete pilně a neomylně číst nástěnku před Katedrou logiky.

Další[editovat]